WROCŁAWSKI FESTIWAL TAŃCZĄCYCH PRZEDSZKOLAKÓW

REGULAMIN XVI WROCŁAWSKIEGO KONKURSU "TAŃCZĄCE PRZEDSZKOLAKI"

Szesnasta edycja konkursu będzie przebiegać pod hasłem :

Pląsy nad Odrą- spotkanie kultur

tańczymy do muzyki ludowej

Celem konkursu jest popularyzacja różnych form tańca, rozwijanie aktywnej i twórczej postawy dzieci, promowanie nauczycieli podnoszących kulturę muzyczną dzieci oraz propagowanie tożsamości kulturowej.
Konkurs bierze udział w XIV edycji "Przedszkolnej Nagrody Wrocławia". Punkty za udział i zwycięstwo przyznawane są zgodnie z jego regulaminem.

Organizatorem konkursu jest Przedszkole "Wiolinek" ul. Sienkiewicza 85, 50-348 Wrocław, te. 71 798 67 75 oraz Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, 50-089 Wrocław, ul. Swobodna 73A.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczycieli rytmiki.

Warunki uczestnictwa:
  • w konkursie mogą uczestniczyć dzieci ze wszystkich placówek przedszkolnych, publicznych i niepublicznych miasta Wrocławia
  • grupy prezentują jedną kompozycję taneczną trwającą do 3 min. (czas pobytu grupy na scenie max 5 min.)
  • obowiązuje wpisowe 3 zł, za każdego uczestnika, któe przeznaczone zostanie na tzw. cele organizacyjne (słodycze dla wszystkich małych uczestników, podziękowania i dyplomy dla nauczycieli i przedszkoli).

Nagranie muzyczne powinno być przygotowane na kasetach magnetofonowych lub płytach CD. Istnieje możliwość akompaniamentu na fortepianie.

Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch etapach:
I etap - prezentacja zgłoszonych grup- kwiecień 2017
II etap - prezentacja wyłonionych przez jury grup - maj 2017

Kartę zgłoszenia prosimy przesłać do dnia 31.03.2017 na adres: Przedszkole nr 18, ul. Sienkiewicza 85, 50-348 Wrocław , tel. 71 798 67 75

Kryteria oceny:
  • dobór repertuaru pod kątem zgodności z regulaminem
  • ogólne wrażenie artystyczne, poziom wykonania
  • pomysłowość i nowatorskie aranżacje