Materiały

  • Cel główny: - poprawne nazywanie zjawisk atmosferycznych towarzyszących różnym porom roku - rozwijanie ekspresji twórczej i wyobraźni Cele operacyjne: Dziecko: - uważnie słucha wiersza - poznaje nazwę pory roku – przedwiośnie i charakterystyczne jego cechy - potrafi wyjaśnić znaczenie przysłowia ,,W marcu jak w garncu” - przedstawia w

    2019-03-09, 14:59 Beata A
  • Cele ogólne: Budzenie wiary dzieci we własne możliwości. Rozwijanie kreatywności dzieci. Cele szczegółowe: dziecko Wypowiada się na temat obejrzanej bajki Wyszuka kropki w otoczeniu Czerpie radość ze wspólnych zabaw Wie, że nie należy poddawać się w przypadku niepowodzeń Tańczy przy muzyce Dopasuje połówki kropek Metody pracy: metoda

    2019-03-09, 14:57 Beata A
  • Dziś w ogrodzie groch zrywałam I rozmowę usłyszałam To warzywa coś mówiły, Przy tym bardzo się martwiły. Jesień już i zimno wszędzie. No a z nami co to będzie? Pewnie nas powyrywają I w piwnicy poskładają. Na to burak gruby, zdrowy, Będę w Barszczu buraczkowym! A marchewka już makówce: Dzieci zjedzą mnie w surówce! W każdej zupie też

    2019-03-05, 18:33 Natalia Kaszyca
  • Konspekt zajęć pokazowych Temat: Zabawy sylabami i głoskami Cele: rozwijanie słuchu fonematycznego: wyodrębnianie głosek w słowach o prostej budowie fonetycznej, dostrzeganie rymujących się par wyrazów, słuchowe wyodrębnienie sylab i głosek w wyrazach Metody: czynne, oglądowe, słowne Formy pracy: zbiorowa, indywidualna Przebieg zajęć: 1. Przywitanie przybyłych

    2019-03-05, 18:23 Natalia Kaszyca
  • SCENARIUSZ ZAJĘĆ Temat : ,,Wielkanocne zwyczaje” Cele ogólne: - przybliżanie tradycji i zwyczajów związanych z obchodami Wielkanocy - doskonalenie słuchania ze zrozumieniem - doskonalenie spostrzegawczości wzrokowej Cele operacyjne: Dziecko: - potrafi rozpoznawać i nazywać wielkanocne symbole - posługuje się liczebnikami głównymi i porządkowymi

    2019-02-23, 23:02 MONIKA PROŚNIAK
  • SCENARIUSZ ZAJĘĆ TEMAT: ,,Świat baśni” CELE OGÓLNE: - nabywanie umiejętności odgadywania tytułów bajek na podstawie kilku podanych haseł, rekwizytów - doskonalenie umiejętności redagowania ustnych wypowiedzi na podany temat - rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą - utrwalenie nazw i wyglądu figur geometrycznych tj. koło,

    2019-02-23, 22:55 MONIKA PROŚNIAK
  • SCENARIUSZ ZAJĘCIA ,,Monografia liczby 8" w ramach zajęcia otwartego dla rodziców Temat tygodnia: ,,Babcia i dziadek". Temat zajęcia: ,,Wprowadzenie cyfry 8." Cel ogólny:- doskonalenie liczenia w zakresie 8 Cele szczegółowe: dziecko: - liczy w zakresie 8 - pamięta obraz graficzny liczby 8 - kreśli cyfrę 8 w powietrzu - układa cyfrę 8

    2019-02-23, 22:51 MONIKA PROŚNIAK
  • Scenariusz zajęcia - wprowadzenie pojęć matematycznych Temat globalny: ,,Wesoły karnawał" Temat dnia: ,,Zabawy z balonami" Cel ogólny: - rozwijanie orientacji przestrzennej Cel szczegółowy: dziecko: - posługuje się wyrażeniami: góra, dół - kładzie papierowy balonik: z przodu, z tyłu, obok ,,siebie" - nakleja ,,papierowy balonik"

    2019-02-23, 22:43 MONIKA PROŚNIAK
  • Załączam ciekawy scenariusz pt "Pies - przyjaciel człowieka"

    2019-02-23, 20:45 Natalia Kaszyca
  • Szary zajączek, głodny, zmarznięty, Futerko także miał przemoknięte. Szukał pod śniegiem coś do zjedzenia Lecz nic nie znalazł. Zmarznięta ziemia. Głodny okropnie poszedł pod domy, Może coś dadzą dzieci znajome. Dzieci krzyknęły:Zajączku szary, Chodź do nas, marchew damy ci zaraz, Na deser dostaniesz listek kapusty, Pewnie od dawna brzuszek twój pusty. Przychodź

    2019-02-21, 17:32 Natalia Kaszyca
Wyświetl