PROJEKT "ZWIERZĘTA DOMOWE - PRZYJEMNOŚĆ, CZY OBOWIĄZEK"

Szanowni Rodzice. Zakończyliśmy działania, związane z realizacją projektu logopedycznego „Zwierzęta domowe – przyjemność, czy obowiązek”. Działania, związane z tym przedsięwzięciem odbywały się zarówno na terenie przedszkola, jak i po za nim. Uczestniczyły w nich dzieci z grupy IIIa. Ich celem było wspieranie rozwoju poznawczego dzieci, ich kreatywności, a przede wszystkim, uświadomienie im, że opieka nad domowymi pupilami, to nie tylko zabawa z nimi, ale też obowiązek i odpowiedzialność za nie. W ramach realizacji projektu, w naszym przedszkolu miało miejsce wiele niecodziennych wydarzeń. Gościli u nas: treserzy psów, miłośnicy kotów, hodowca zwierząt egzotycznych i właściciel wystawy ZOO TEAM, wraz ze zwierzętami oraz weterynarz. W trakcie spotkań ze specjalistami, dzieci miały możliwość, nie tylko uzyskiwać odpowiedzi na nurtujące je pytania, ale również niejednokrotnie dotknąć, czy wziąć na ręce, zwierzęta, które przybywały wraz z naszymi gośćmi. Było to dla nich olbrzymią atrakcją, zwłaszcza w przypadku zwierząt egzotycznych. Oprócz spotkań ze specjalistami, dzieci poszerzały swoją wiedzę, na temat hodowli zwierząt, w trakcie zajęć z nauczycielami i logopedą. W związku z działaniami projektowymi, odbyły się również dwie wycieczki, do zaprzyjaźnionych przedszkoli: P-77, oraz P-16, w trakcie których dzieciaki miały możliwość spotkania swoich rówieśników, biorących, podobnie jak i one, udział w projekcie. Stanowiło to doskonałą okazję zarówno do nabywania nowych doświadczeń społecznych, jak i do skonfrontowania wiedzy, naszych podopiecznych. Całość działań, zakończyła uroczystość, która odbyła się w piątek, 09 marca, w Przedszkolu nr 16. Brały w niej udział wszystkie dzieci, z grup objętych projektem, ich nauczyciele, logopedzi oraz dyrektorzy placówek. Uroczystość, zaszczyciła również swoją obecnością Pani Magdalena Paszkiewicz – koordynator Miejskiego Programu Profilaktyki Logopedycznej, w którym nasze przedszkole również uczestniczy. Spotkanie miało na celu podsumowanie i uporządkowanie wiedzy, zdobytej przez nasze dzieciaki, a także docenienie ich trudu, starań i zaangażowania, związanego z działaniami w ramach projektu. Obok działań, ukierunkowanych na dzieci z grupy IIIa, w ramach projektu, odbył się również ogólnoprzedszkolny konkurs plastyczny „Mój ulubieniec”. W ramach konkursu dzieci, ze wszystkich grup, wraz z rodzicami oraz na zajęciach przedszkolnych, miały wykonać przestrzenną pracę plastyczną, przedstawiającą domowe zwierzątko. Konkurs cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Dzieci przyniosły wiele przepięknych prac, wykonanych w domu, razem z rodzicami. Do końca marca, prace te zdobić będą Bibliotekę Publiczną „Gryf”, przy ul. Namysłowskiej. Chciałyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, którzy z takim zaangażowaniem włączyli się w działania przedszkola, zarówno po przez uczestnictwo w konkursie plastycznym, jak i innych inicjatyw, podejmowanych w przeciągu ostatniego miesiąca. Mamy nadzieję, że nasze wspólne wysiłki, zaowocują kształtowaniem prawidłowych postaw, wobec zwierząt, u dzieci.
Komunikat 2018-03-13, 16:05 | autor: Małgorzata Michalska-Idaszek