Programy w Wiolinku

Drodzy Rodzice

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z programami i projektami,które realizowane są w naszej placówce.

"Uniwersalne wartości" - realizujemy w projekcie działań wychowawczych, treści w nim zawarte stanowią spójny system wybranych fundamentalnych wartości, które zostały ujęte w określone zasady wraz z normami postępowania dla dzieci. Zarówno społeczność przedszkolna jak i rodzice uważamy, iż jest to niezwykle ważne i potrzebne w procesie wychowania naszych dzieci.

"Bezpieczny Wiolinek" - jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola, co zrobić w przypadku wybuchu pożaru, jak zachowywać się nad wodą lub w górach - tego wszystkiego dowiedzą się przedszkolaki w ramach realizacji wielu zadań związanych z programem.

"Profilaktyka i przeciwdziałanie próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym" jednym z kluczowych działań przy realizacji tego programu jest systematyczna współpraca ze stomatologami z gabinetu Artident, teatrzyki przygotowywane dla dzieci cieszą się dużym powodzeniem zarówno u starszych jak i młodszych przedszkolaków. W ramach realizacji tego programu od kilku lat nasi wychowankowie myją ząbki po śniadaniu.

"Jestem wrocławskim przedszkolakiem " to program własny, który powstał w oparciu o podstawę programowa. Ma służyć realizacji treści regionalnych z naciskiem na tradycje, ekologię, kulturę miasta i regionu poznawaną poprzez oddziaływanie dwóch najbliższych środowisk dzicka; rodzinę i przedszkole.

Miejski Program Profilaktyki Logopedycznej -zapraszamy do zapoznania się z informacjami o tym programie na osobnej podstronie.

Miejski Program Profilaktyki Logopedycznej

KIK/34 - "Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
Celem projektu ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ jest promocja zdrowego stylu życia, w tym zapobieganie nadwadze i otyłości, oraz innym przewlekłym chorobom niezakaźnym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizyczne.
Realizacja projektu KIK/34 w naszym przedszkolu dobiegła końca, całość projektu została podsumowana i uwieńczona uzyskaniem przez nasze przedszkole certyfikatu. W naszej codziennej pracy wdrażamy zasady zdrowego stylu życia promując zdrowe odźywianie (przygotowywanie posiłków według określonych norm, w naszym przedszkolu nie podajemy dzieciom słodyczy, tylko zdrowe "przegryzki") oraz aktywność fizyczną (zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, ale też gimnastyka i ruch w sali). Realizacje tego projektu zaowocowała już otrzymaniem przez nasze przedszkole certyfikatu świadczącego o właściwie realizowanych hasłach tego programu.

Broszurakik - PDF do pobrania

więcej informacji na: http://www.hospicjum.wroc.pl/
Nasze przedszkole bierze udział w akcjach wrocławskiego hospicjum.